עיריית מודיעין, ראש העיר חיים ביבס

עיריית מודיעין אישרה את המשך הפעלת מקומות הבילוי בשבת

אחרי ראשון לציון וגבעתיים: העירייה אישרה את התיקון לחוק העזר המאפשר את המשך הפעלת מקומות הבילוי בשבת בפארק הטכנולוגי, במרכז עינב ובמרכז העיר העתידי

פורסם בתאריך: 2.1.18 11:06

הנהלת העיר אישרה את התיקון לחוק העזר בנושא פתיחת בתי עסק בשבת ובמועדי ישראל. אחרי ראשון לציון וגבעתיים, ועל רקע הכוונה הנהלת עיריית מודיעין מכבים רעות אישרה את הצעת ראש העיר חיים ביבס, לתיקון חוק העזר העירוני, המאפשר המשך פתיחת מקומות בילוי בעיר בשבת בפארק הטכנולוגי, במרכז עינב ובמרכז העיר העתידי.

כפי שפורסם, רשויות ברחבי הארץ מקדמות חוקי עזר שיתירו הפעלת עסקים בשבת במתכונת מוגבלת, וזאת על רקע כוונת הקואליציה בכנסת לקדם את חוק המרכולים המרחיב את שיקול הדעת שניתן לשר הפנים שקובע שהסכמתו תהיה תנאי לאישור פתיחת עסקים בשבת.

עיריית מודיעין מכבים רעות

עיריית מודיעין מכבים רעות

להצבעה בעיריית מודיעין קדם דיון אותו פתח ראש העיר חיים ביבס, שאמר כי מיום הקמתה מודיעין מכבים רעות, היא עיר ליברלית בה כל אדם חי על פי אמונתו ועל פי הדרך בה הוא רוצה לחנך את ילדיו. ביבס הדגיש בדבריו, כי "עלינו לעשות כל שנדרש על מנת לאפשר לתושבים ולעסקים בעיר לפעול על פי צו ליבם ומצפונם כפי שהיה עד היום. אורח החיים בעיר הביא לכך שקיים אצלנו מרקם יחסים מצוין בין חילונים לדתיים, כאשר האוכלוסייה חילונית גרה בכפיפה אחת עם האוכלוסייה הדתית והמסורתית בבחינת זה נהנה ולזה לא חסר", אמר ראש העיר והוסיף כי ההצעות לתיקון חוק העזר, אותן אישרה, ביום שני, הנהלת העיר לקראת הדיון במועצת העיר ביום רביעי הקרוב, הינו תואם את פסיקת בג"ץ בנושא פתיחת עסקים בשבת בתל אביב ועליו ניתן יהיה להגן משפטית בכל עת.

בעירייה מציינים כי על פי התיקון, באזורי המלאכה והתעסוקה של העיר: הפארק הטכנולוגי ומרכז עינב, בנוסף על ההיתרים הקיימים לפתיחת בתי קפה מסעדות, מזנונים, בר, חנויות לממכר גלידה או בתי אוכל, ניתן יהיה לפתוח גם בתי עסק מסוג של חנויות, מרכולים, קיוסקים, וחנויות בתחנות דלק (חנויות נוחות). אישורים אלה מתייחסים לערבי ימי שבת ומועדי ישראל עד לשעה 24:00 ובימי שבת ומועדי ישראל עד לשעה 24:00. בעלי עסק מסוג עינוג ציבורי כגון: פאבים ודיסקוטקים, יוכלו לפעול בערבי ימי שבת ומועדי ישראל עד לשעה 2:00 למחרת ובימי שבת ומועדי ישראל, מהשעה 6:00 ועד לשעה 2:00 למחרת.

חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין מכבים רעות (צילום: אוליבייה פיטוסי)

חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין מכבים רעות (צילום: אוליבייה פיטוסי)

מתחם נוסף שנדון ועלה להצבעה הינו מרכז העסקים הראשי של העיר (מע"ר) שנבנה בימים אלה בו ניתן יהיה לפתוח  בתי קפה, מסעדות, מזנונים, ברים, פאבים ,חנויות לממכר גלידה ובתי אוכל ועוד. מעתה, עם החלת התיקון לחוק העזר, ניתן יהיה לפתוח גם עסקים המוגדרים "עינוג ציבורי" כגון מועדונים, בתי קולנוע, מרכזי ספורט, תיאטראות, וכדומה בערבי ימי שבת ומועדי ישראל, עד לשעה 24:00 ובימי שבת ומועדי ישראל גם כן עד השעה 24:00. עוד נקבע כי בהתאם בהיתר לילה של ראש העיר ניתן יהיה להאריך את שעות הפעילות.

 


Notice: הפונקציה wp_get_loading_optimization_attributes נקרא בצורה לא תקינה. An image should not be lazy-loaded and marked as high priority at the same time. למידע נוסף כנסו לניפוי תקלות בוורדפרס. (הודעה זו נוספה בגרסה 6.3.0.) in /home/kolhairmodiin/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

 

באשר לנעשה בכל תחומי העיר קובע התיקון, כי במרכזים מסחריים שכונתיים, לרבות המע"ר,  יהיה ניתן לקבל היתר לפתיחת מרכולים, וקיוסקים, (עד חנות אחת מכל סוג בכל מרכז) בערבי ימי שבת ומועדי ישראל עד לשעה 22:00 ובימי שבת ומועדי ישראל, בין השעות 10:00 עד 22:00. בהתאם לחוק העזר שאושר לאחרונה על ידי בג"ץ, נקבע, כי פתיחת מרכולים וקיוסקים תוגבל בתורנות. עוד נקבע, כי גודל מרכול לא יעלה על 250 מ"ר.

מרכול בירושלים 24/7 (צילום: אמיל סלמן)

מרכול בירושלים 24/7 (צילום: אמיל סלמן)

התיקון לחוק, אותו ניסחה היועמ"ש של העירייה, דנה חפץ טוכלר, מתייחס גם לפתיחת מרכזי ספורט בכל תחומי העיר. על פי התיקון לחוק העזר ניתן יהיה לפתוח את מרכז הספורט בערבי ימי שבת ובמועדי ישראל עד לשעה 22:00 ובימי שבת ובמועדי ישראל בין השעות 06:00 עד 22:00.

באשר לפתיחת חנויות נוחות בתחנות הדלק, חנויות אלה יוכלו לפעול בימי חול, בערבי ימי שבת ומועדי ישראל ובימי שבת ומועדי ישראל למעט יום כיפור וט' באב.

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר