גנים דמוקרטים יצירתיים במודיעין (צילום: פרטי)

גנים דמוקרטים יצירתיים במודיעין: לצמיחה והתפתחות אישית של הילד

הגן הוא המקום בו מבלים הילדים שעות רבות בכל יום. שם הם רוכשים כלים והבנה בסיסית של החיים. מה דעתכם על גן ילדים במודיעין הפועל באופן דמוקרטי תומך בהתפתחות האישית של כל ילד, מעודד חשיבה עצמית, ערכים, מסירות, יצירתיות, חשיבה פילוסופית וליברליות? בגנים דמוקרטים יצירתיים במודיעין השמיים הם הגבול עבור הילדים

פורסם בתאריך: 4.3.19 13:31

כשעידית ויריב ויינברגר ייסדו והקימה את גנים דמוקרטים יצירתיים במודיעין לפני 18 שנה, הם סימנו מטרה: להצמיח דור סקרן, יצירתי, עם גמישות מחשבתית וערכית. לימים, בוגרי הגן גדלו והשתלבו בבתי הספר תוך שהם תופסים מקום נכבד בתוכניות המצוינות בעיר. זו הייתה ההוכחה כי המטרה הושגה. עידית, בעלת תואר ME.d במנהל מערכות חינוך, היא המנהלת והבעלים, יחד עם בעלה יריב, של ששת הגנים הדמוקרטים-יצירתיים, המיועדים לילדים מגיל ארבעה חודשים ועד גיל חמש. הצוות החינוכי בגנים מעודד יצירתיות בקרב הילדים באופנים שונים, בתוכנית עשירה התואמת לגיל, ובכך משלים החינוך היצירתי את אורח החיים הדמוקרטי.
"אנו דואגים לחינוך ראוי כבר בגיל הרך, עם אג'נדה ליברלית על ערכי הדמוקרטיה", היא אומרת, "יש לנו גבולות, כמובן, ובתוך זה החופש: חופש לבחור. הגן הפועל באופן דמוקרטי, תומך בהתפתחות האישית של כל ילד, מעודד חשיבה עצמית, ערכים, מסירות, יצירתיות, חשיבה פילוסופית וליברליוּת. משמעות הדבר היא שאנו מקנים קרקע פורייה לצמיחה ולהתפתחות אישית של הילד. הילדים גדלים להיות בוגרים, ליברליים, טובי לב, הומניים, יצירתיים, חברתיים ובו זמנית גם נחושים ועצמאיים. הצוות עובד מתוך אמפתיה לילד, מדבר בגובה העיניים, מכיל אותו ועוטף אותו בחום ובאהבה, כחלק בלתי נפרד מהתפיסה שלנו. חשוב לנו שהילד ירגיש מוגן, בטוח ומאושר. אנו מכבדים את הילדים והם לומדים לכבד אחרים".

גנים דמוקרטים יצירתיים במודיעין (צילום: פרטי)

גנים דמוקרטים יצירתיים במודיעין (צילום: פרטי)

 

כשהיא נשאלת מדוע בחרה בתחום הזה, עונה עידית שהכל מתחיל ונגמר בחינוך. היא רוצה שהילדים ימצאו את האושר ויגדלו בריאים בנפשם, שלא ילכו בהכרח על פי הנורמות המקובלות אלא ידעו להגמיש מחשבה – כי רק כך יגיעו לתגליות. חשוב שהם ידעו להביט על בעיה ולהבין כי יש לה שלל פתרונות. לדבריה, "עדיף לצמצם בגיל הצעיר את מקצועות הליבה ובכך לאפשר לילד פניות לסקרנות, לחשיבה טיעונית ולאלתור, כך נוכל להגיע להצלחות כמו בחינוך בפינלנד".

כדי להצליח, פועל החינוך בגנים דמוקרטים יצירתיים במודיעין בכמה מישורים:

  • הראשון: הגישה הדמוקרטית-יצירתית
  • השני: הסטנדרט הגבוה של ההוראה –  "אנשי החינוך הם קודם כל אנשי רוח ורק אחר כך אנשי פדגוגיה, הדואגים לפַתח את הקוגניציה, להגביה את השפה ולהעניק ליווי בהתפתחות"
  • השלישית נוגעת לפיקוח ולבקרה: "אנחנו יודעים לתת לאורך כל הדרך בקרה, אני יום-יום בגן, לצדי עוד אשת מקצוע מעולם הטיפול שמלווה כל יום כיתה אחרת, פעם בשבוע יש ליווי מקצועי של עובדת סוציאלית שהינה מטפלת בהורות ראשונית, כי כל אחד בצוות מבחינתי הוא הורה. אנו לוקחים חלק בתוכנית "פסיעות" העירונית והננו גן מוכר שאינו רשמי של משרד החינוך, המקבל תקצוב.

 

גנים דמוקרטים יצירתיים במודיעין (צילום: פרטי)

גנים דמוקרטים יצירתיים במודיעין (צילום: פרטי)

גם לגבי הצבת מצלמות בגן יש לה דעה מוצקה: "את הכסף עדיף להשקיע בהדרכות לצוות ולשלם שכר הולם תואם למקצוע שיזמן נשות הוראה איכותיות ואז לא נצטרך מצלמה כבקרה, לגבש צוות שנותן תמיכה ובקרה למערך של הגן. אצלנו בגן מייצרים סביבה תומכת המאפשרת קרקע פורייה לצמיחה והתפתחות אישית של הילד, ומכאן השמיים הם הגבול ונוכל לאחר שנים לקצור את הפירות".

 

טלפון: 08-9718151

כתובת: יעקב דורי 28, מודיעין

לאתר גנים דמוקרטים יצירתיים: yetzirati.co.il

 

 

 


כתבה שיווקית

 

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר