גבעת התיתורה (הדמיה: באדיבות ליגמ)
גבעת התיתורה (הדמיה: באדיבות ליגמ)

העבודות בגבעת התיתורה – בדרך להפוך לאתר טבע עירוני

העבודות בגבעת התיתורה עוברות לשלב הבא - בימים הקרובים רשות העתיקות תציב במקום אלמנטים ארכיאולוגיים מהעיר

פורסם בתאריך: 6.3.18 08:29

בימים אלו יחל שלב ב' של ביצוע העבודות בגבעת התיתורה המבוצעות על ידי החברה הכלכלית במודיעין בשיתוף ותיאום עם קק"ל, החברה להגנת הטבע, רשות הטבע והגנים ורשות העתיקות.

מודיעין צריכה פוש – להורדת האפליקציה של כל העיר מודיעין

בעירייה מציינים כי מטרת העבודות היא הנגשת הגבעה לכלל הציבור ויצירת אתר טבע ומורשת מוסדר, מטופח מרתק ומסקרן לבילוי, תרבות ופנאי עבור תושבים ומבקרים. "עתה, לאחר שנפרצו הדרכים מתמקדות העבודות בפיתוח האתר לאתר ארכיאולוגיה ומורשת מרשים בשיתוף רשות העתיקות", מציינים בעירייה, "שבימים הקרובים תציב בגבעה אלמנטים ארכיאולוגיים מהעיר וגם יועתק הגן הארכיאולוגי הנמצא ליד היכל התרבות מודיעין. בנוסף, יונגשו כל האלמנטים ההיסטוריים הייחודיים שנמצאים על הגבעה ובהם הקולומבריום, מערת הקבורה, מקווה הטהרה ועוד מתקנים היסטוריים וכן נבנות 'כיתות בטבע' עם אמפי המאפשר למידה חווייתית. כל אלו, יחזקו את החיבור להיסטוריה ולטבע למטיילים במקום".

גבעת התיתורה (הדמיה: באדיבות ליגמ)

גבעת התיתורה (הדמיה: באדיבות ליגמ)

כמו כן, במסגרת העבודות מבוצע ריצוף השבילים, כאשר הציר המרכזי של הגבעה מונגש ומסביבה שבילים נוספים ברמות פיתוח שונות. מדרג השבילים המגוון יאפשר חוויות ופעילויות שונות בפארק לאורך כל היממה: הליכה, ספורט וטיולי שוטטות.

 

 

 


Notice: הפונקציה wp_get_loading_optimization_attributes נקרא בצורה לא תקינה. An image should not be lazy-loaded and marked as high priority at the same time. למידע נוסף כנסו לניפוי תקלות בוורדפרס. (הודעה זו נוספה בגרסה 6.3.0.) in /home/kolhairmodiin/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031
העבודות בגבעת התיתורה, השבוע (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)

העבודות בגבעת התיתורה (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)

את המידע אודות הגבעה, ההיסטוריה שלה ובעלי החיים והצמחייה שעליה, יוכלו המבקרים לקבל מ-"מודי", הדמות המודיעינית שמלווה את אתרי הטבע והמורשת של העיר ולאורך שבילי התיתורה יוצבו שלטי הסבר והמחשה עם עמדות קוליות וסימון QR שיאפשר מידע מורחב מאתר האינטרנט של העירייה, וכן יאפשר למטיילים לקבל מידע באמצעות הטלפון החכם שברשותם, נוסף על המידע שנמצא בשלטים.

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר