עישון, סיגריה (צילום אילטוסטרציה: דן קינן)
(צילום אילטוסטרציה: דן קינן)

הסיפור הקצר של ליאת בכרך | ההתערבות: אם אורן יוציא 100 במבחן במתמטיקה, אביו יפסיק לעשן לשלושה ימים

אבא שלו הדליק סגריה במרפסת, ואמר, "בוא נראה אותך". אבל כל מה שאורן שמע, היה "אני גם ככה לא מאמין שתצליח". מי ניצח בהתערבות?

פורסם בתאריך: 17.6.18 15:49

אורן הוא הבן של השכן שגר מול הבית שלך. הוא התערב עם אבא שלו שאם יצליח להוציא 100 במבחן במתמטיקה הוא יהיה חייב להפסיק לעשן לשלושה ימים. אבא שלו הדליק סגריה במרפסת, ואמר, "בוא נראה אותך". אבל כל מה שאורן שמע, היה "אני גם ככה לא מאמין שתצליח". זה היה צורב.


להורדת האפליקציה של כל העיר באנדרואיד

להורדת האפליקציה של כל העיר באייפון


"למרות שרצה, הוא התאמץ לא לבכות. הכבוד שלו אסר עליו. אורן היה מוכן לעשות הכל בשביל לא לאבד את הכבוד. הכל כולל להרביץ, לקלל, לאיים, להשפיל ולבטל ילדים אחרים. הכבוד הזה, שהוביל אותו בחיים וגרם לו להסתבך כל פעם מחדש, היה דבר היחידי שהיה לו.

מיד לאחר ההתערבות, הבין שעשה טעות מרה. הוא אף פעם לא הוציא מאה במבחן, הוא לא זוכר בכלל מתי ניגש לבחינה, ואיך מכל המקצועות יצליח דווקא במתמטיקה? הוא אפילו לא יודע, מה החומר שיהיה בבחינה. הוא פתח את הספר בעמוד הראשון וכל המספרים הפכו לעיסה מול העיניים שלו, התערבבו זה בזה ונמרחו, עד שנרדם.

למחרת בהפסקה, הוא ניגש לתלמיד המעצבן הזה, שתמיד הוציא 100 במבחנים. הם אף פעם לא דיברו קודם, פרט לפעמים שאורן היה מתעלל בו. שם לו רגל, דוחף אותו במדרגות, בועט לו בראש, או קורא לו בשם גנאי שהמציא לו, שלייקס-יהלי.

"שלייקס, בוא רגע". ויהלי בא, ולא האמין להזדמנות הנדירה שנפלה בחיקו, כשאורן ביקש שיעזור לו להתכונן למבחן.

"אם אני אעשה משהו בשבילך, אתה צריך לעשות משהו בתמורה. יש ילד שמציק לאחותי הקטנה. אני רוצה שתדבר איתו, בשמי. תגיד לו שאני אמרתי שיעזוב אותה. ותפגוש אותי ליד הברזייה, אחרי הלימודים, נתכונן למבחן".

המפגש הראשון היה קשה. אורן לא הבין כלום, לא היה לו את הבסיס, הוא התעצבן, וקילל את המורה, ואת אמא שלה ובעט בברזייה. יהלי הכריז על הפסקה. "עוד שעתיים אצלי. תבוא בזמן".

הם למדו על הרצפה, ואמא של יהלי נכנסה פתאום עם צלחת עוגיות שהכינה בעצמה. אורן נזכר בכל הפעמים שהתקשרה לאביו להתלונן על זה שהוא מציק ליהלי. אבא שלו לא עשה כלום, בזמן שדיברה הניח את הטלפון על השולחן והדליק עוד סגריה.

בשבועיים הבאים הם למדו כל יום, וביום שלפני המבחן יהלי שאל: "למה החלטת ללמוד למבחן"?

"עזוב, זה לא חשוב".

"זה חשוב לי. אני רוצה לדעת, מה גרם לך לרצות ללמוד פתאום".

"התערבתי עם מישהו שאני אוציא 100 במבחן".

"מה יקרה אם תנצח"?

"הוא יפסיק לעשן לשלושה ימים. אבל אני וגם הוא יודעים שאין סיכוי שאצליח במבחן".

יהלי שהיה ילד מוצלח במתמטיקה וגם בחיים עצמם, הבין ושתק.

**

אורן לא קיבל 100 במבחן, אבל בפעם הראשונה, מאז בית ספר היסודי, שהוא לא נכשל. הוא קיבל 55 נקודות יותר ממה שקיבל עד אז. אמא של יהלי, התקשרה לאבא של אורן, לשתף אותו באירועי התקופה האחרונה. אבל הוא הניח את הטלפון על שולחן, הדליק סיגריה, ולא שמע כלום מהדברים הנעימים שהיא סיפרה. הוא אפילו שכח את ההתערבות, ושלח את הבן שלו לקנות לו חפיסת סיגריות. אף אחד כבר לא מציק יותר לאחותו הקטנה של יהלי והיא הפכה להיות הילדה הכי מקובלת בכיתה.

 


Notice: הפונקציה wp_get_loading_optimization_attributes נקרא בצורה לא תקינה. An image should not be lazy-loaded and marked as high priority at the same time. למידע נוסף כנסו לניפוי תקלות בוורדפרס. (הודעה זו נוספה בגרסה 6.3.0.) in /home/kolhairmodiin/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

ליאת בכרך

ליאת בכרך (צילום: פרטי)

ליאת בכרך (צילום: פרטי)

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר