מהנדסות העתיד של מודיעין (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)
מהנדסות העתיד של מודיעין (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)

פרויקט מהנדסות העתיד של התעשייה האווירית: 12 תלמידות מצטיינות ממודיעין

התלמידות מהוות את הקבוצה העירונית הגדולה ביותר בפרויקט, שמטרתו - לחשוף, לעודד ולעורר השראה לפיתוחים מדעיים וטכנולוגיים, ובכך לטפח את דור העתיד של המהנדסות והמדעניות המובילות בארץ

פורסם בתאריך: 2.5.19 06:30

גאווה לעיר: 12 תלמידות מצטיינות בתחום המדעים והטכנולוגיה מהתיכונים העירוניים במודיעין-מכבים-רעות לוקחות השנה חלק בפרויקט היוקרתי הארצי 'מהנדסות העתיד' – מיזם של התעשייה האווירית, "ידיעות אחרונות" ו-Ynet, אשר מתקיים זו השנה הרביעית.

התלמידות הגיעו למיזם מבתי הספר העל יסודיים עירוני ג', מו"ר, יח"ד, עירוני ד' ואמי"ת בנות. מדובר במספר מרשים של תלמידות 'מודיעיניות' המשתתפות בפרויקט, אשר היוו את הקבוצה הגדולה ביותר בקורס, שמנה 100 תלמידות.

מטרת פרויקט 'מהנדסות העתיד' הוא לחשוף, לעודד ולעורר השראה בקרב התלמידות לדמויות ולפיתוחים מדעיים וטכנולוגיים ובכך לטפח את דור העתיד של המהנדסות והמדעניות המובילות, בתפקידי מפתח משמעותיים בתעשייה ובאקדמיה. השנה המהנדסות העתיד הצעירות יפתחו רעיונות בסימן ההצלחות הטכנולוגיות והביטחוניות לאורך 71 שנות קיומה של המדינה, לצד המהנדסות הבכירות של התעשייה האווירית בניהול ובמחקר.


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות במודיעין? 

הורידו את אפליקציית "כל העיר מודיעין" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר מודיעין" באייפון


ביום ראשון הגיעו בנות הקורס לביקור בבניין העירייה, שם נפגשו עם ראש העיר חיים ביבס, עם סגנו, מחזיק תיק החינוך מויש לוי, ועם ראש מִנהל החינוך. בתיה שוכן אורבוך. בפגישה סיפרו הבנות על הפעילות שלהן בקורס. בין השאר סיפרו כי התוכנית כללה שבעה מפגשים חווייתיים במתחם התעשייה האווירית, ובהם ביקור בחדר הבקרה שליווה את טיסתה של "בראשית" אל הירח. עוד סיפרו כי במהלך הקורס התחלקו הנערות לעשר קבוצות, וכל קבוצה נדרשה למצוא פתרון לבעיות שונות תוך ניצול הידע שלהן לעבודה אתגרית, יצירתית ומעשית. בין השאר עסקו הנערות במציאת פתרונות לבעיות כמו חיישן לגילוי מטיילים האובדים באזורים ללא קליטה, מניעת טביעה, פתרון לאיום טרור העפיפונים באמצעות רחפנים ועוד.

ראש מינהל החינוך אורבוך ציינה העובדה שהקבוצה המודיעינית היא הקבוצה הגדולה בקורס יוקרתי זה מעידה על התלמידות המצטיינות המשתתפות בפרויקט, מעוררת גאווה עירונית והיא תוצר של עבודה מעמיקה הנעשית בבתי הספר לעידוד וקידום תלמידות במקצועות המדע, הטכנולוגיה וההנדסה, על מנת שאלו ישמשו בעתיד חוד החנית בתחומי המחקר והפיתוח.

ראש העיר חיים ביבס: "בכל פעם שאני נפגש עם בנות הנוער ובני הנוער של העיר אני פשוט נפעם מהיכולות שלהם ושמח מאוד לראות שהעתיד שלנו נמצא בידיים שלהם. העובדה שהקבוצה ממודיעין-מכבים-רעות היא הגדולה ביותר בפרויקט מצביעה על העבודה המיטבית שנעשית במערכת החינוך העירונית, על החינוך למצוינות שהן מקבלות בבית ועל בני הנוער המצוינים שיש לנו בעיר. אני רוצה להודות לתלמידות המדהימות אשר מהוות דוגמה וגאווה גדולה עבורנו. אין ספק שמה שהן למדו ויישמו בעתיד יהיה לתועלת כל החברה הישראלית".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "מדובר בנתון מדהים לפיו 12% מכלל בנות בארץ שנבחרו למיזם היוקרתי מגיעות מהעיר שלנו. הצבנו לעצמנו כיעד חינוכי את קידום התלמידים בתחומי המדעים, הטכנולוגיה וההנדסה בדגש על קידום הבנות בתחום הזה. יש בכך חשיבות לא רק עבור הבנות עצמן אלא ברמה הלאומית, הן בהיבט החברתי והן בהיבט הכלכלי".

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר