שוק אותיות ומספרים (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)
שוק אותיות ומספרים (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)

נפתחה ההרשמה למוסדות החינוך במודיעין לשנת הלימודים תש"פ

הרישום לבתי הספר ולגני הילדים במודיעין יחל ביום שני הקרוב, 7.1.19 ויימשך שלושה שבועות; הרישום יתבצע באמצעות אתר האינטרנט של העירייה

פורסם בתאריך: 3.1.19 10:07

מנהל החינוך בעירייה החל להיערך לשנת הלימודים תש"פ, ובקרוב יפתח את הרישום למוסדות החינוך לשנה זו. הרישום יימשך כשלושה שבועות, מיום שני, 7.1, ועד ליום ראשון, 27.1.

כפי שנעשה מדי שנה, הרישום יתבצע באמצעות אתר האינטרנט של העירייה, כדי לחסוך בהמתנה ובהגעה אל בניין העירייה. עלוני מידע על תהליך הרישום יחולקו לבתי התושבים באמצעות מעטפת הארנונה לחודש ינואר, ומהשבוע הבא ניתן יהיה לצפות בפורמט דיגיטלי מפורט של חוברת הרישום באתר העירייה או באפליקציה העירונית.


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות במודיעין? 

הורידו את אפליקציית "כל העיר מודיעין" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר מודיעין" באייפון


הרישום מיועד לתלמידי קדם חובה בני 4-3, לגני חובה, לכיתות א' ולכיתות ז'. השיבוץ לכיתות ז' בחינוך הממלכתי נעשה על פי בתי ספר מזינים, וניתן לצפות בהם באתר העירייה ובמידת הצורך להגיש בקשת העברה. כתובת עדכנית של ההורים היא תנאי לביצוע הרישום, ועל כן תושבים אשר עברו דירה וטרם עדכנו את כתובתם במרשם האוכלוסין, מתבקשים לעשות זאת בהקדם על מנת שיוכלו לבצע את הרישום. ניתן לעדכן את הכתובת במשרד הפנים אשר בבניין העירייה.

מהעירייה נמסר כי השיבוץ למוסדות ייעשה רק בתום תקופת הרישום, ולכן אין משמעות למועד שבו יבצעו התושבים את הרישום עצמו. התוצאות יפורסמו במהלך חודש יוני באתר העירייה.

בעירייה מציינים כי במסגרת הרישום לבתי הספר היסודיים, ייפתחו עשרה בתי ספר לרישום על אזורי: דורות, היובל, עידנים, מעוז המכבים, ניצנים, אופק, קשת, רמון, עמית ונתיב זבולון. עוד נמסר כי בימים הקרובים יקיימו בתי הספר הללו ימים פתוחים לטובת הורים המעוניינים לרשום את ילדיהם לבתי הספר. מועדים אלה יפורסמו באתר העירייה.

העירייה תאפשר להורים לבחור עד שני מוסדות חינוך לרישום לשנת הלימודים. בעירייה ציינו כי האופציה השנייה הינה בגדר רשות, אולם היא מומלצת מאוד: אם לא תסומן בחירה שנייה, שיבוץ הילד ייעשה על ידי מִנהל החינוך, בהתאם לאפשרויות ולאילוצים הקיימים.

תושבים חדשים, שאינם רשומים כתושבי העיר, אינם יכולים לבצע רישום באינטרנט ועליהם להגיע למרכז הרישום שבעירייה, ברחוב תלתן 1. הרישום יעשה לילדים החל מגיל 3 ועד לכיתה י"ב, בכפוף להצגת חוזה קנייה או שכירות. תושבים אלו מתבקשים להגיע למרכז הרישום מצוידים בתעודות זהות מקוריות של שני ההורים, כולל הספח שבו רשומים פרטי הילדים, בטופס ביטול רישום מהרשות שממנה הם עוברים ובגיליון ציונים אחרון – לעולים לכיתות י' עד י"ב.

ניתן להגיע למרכז בזמן ימי הרישום: בימים ראשון, שלישי וחמישי בשעות 8:00 עד 12:00, ובימים שני ורביעי בין השעות 13:30 ל-18:00.

גם הרישום לתושבי נופים נפתח השנה, רישום לבתי ספר יסודיים – הן ממלכתי והן ממלכתי דתי, וכן לגני ילדים (ממלכתי וממלכתי דתי). בעירייה ציינו כי ההחלטה על פתיחת מוסדות החינוך בשכונת הנופים תתקבל לאחר קבלת נתוני הרישום בשכונה.

ילדים בני 3 שלומדים השנה בגן עירוני וימשיכו לגן עירוני טרום חובה לבני 4, ישובצו לאחר הרישום באותם גנים שבהם הם לומדים בשנה זו. הורים לילדים בגן חובה יבצעו רישום על פי אזורי רישום למתחמי גנים או לחטיבות צעירות (חט"צים), בהתאם לכתובת המגורים המעודכנת. כך גם לגבי תלמידים העולים לכיתה א'.

להורים השולחים את ילדיהם לגן עירוני בפעם הראשונה תתאפשר הצצה והיכרות עם צוותי הגנים העירוניים במפגשי 'צעד ראשון בגן' שייערכו בספרייה של תיכון עירוני ה' ברחוב אבני החושן 57. המפגשים יתקיימו בתאריכים 2.1 ו-16.1, בשעה 18:00, ויתקיימו בהם פאנלים של בעלי תפקידים, יינתן מענה לשאלות ההורים ותיערך הרצאה.

במקביל לרישום למוסדות החינוך בעיר, ייפתח גם הרישום לצהרונים של עמותת 'סחלבים', באתר העמותה. במסגרת הרישום תינתן להורים האפשרות לרשום את ילדיהם לצהרוני סחלבים, המהווים מסגרת המשכית חינוכית, לאחר סיום יום הלימודים בגנים ובבתי הספר בעיר.

הצהרונים יפעלו חמישה ימים בשבוע, בימים א'-ה' – בגני הילדים בשעות 14:00-17:00 ובכיתות א' ו-ב' בבתי הספר, בשעות 12:45-17:00. במהלך חופשות החגים יפעלו הצהרונים בשעות 7:30-16:00, בהתאם ללוח החופשות שיפורסם בתחילת השנה.

ההרשמה לצהרון עמותת 'סחלבים' תבוצע נוסף על הרישום למוסדות החינוך, ומותנית בהסדרת התשלום לעמותה. אם לא יבוצע רישום לצהרון, התלמיד ישובץ למסגרת ללא צהרון.

לצד זה, נערכים בימים אלו במרכז לגיל הרך בעמותת 'סחלבים' לפתיחת הרישום לגני 'סחלבים' עבור שנת הלימודים תש"פ. הרישום לגני העמותה יתאפשר בתאריכים 27.12.18-8.1.19, ובתאריכים 28.12.18 ו-4.1.19 ייערכו ימים פתוחים להתרשמות מהגנים, בשעות 09:00-11:00.

עמותת 'סחלבים' מפעילה בעיר זה 19 שנים שישה גני ילדים ומעון יום, לילדים בני שלושה חודשים עד לחמש שנים. תמהיל הגנים של סחלבים כולל חמישה גנים ממלכתיים וגן אחד ממלכתי דתי.

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "מִנהל החינוך עושה ככל יכולתו כדי לפשט את הליך הרישום, וגם להיענות לבקשות הספציפיות של כל משפחה. עם זאת, במערכת חינוך שבה יותר מ-40 בתי ספר וכ-170 גנים, מדובר בהליך מורכב ומאתגר. אני מאחל לכולנו שנת לימודים מוצלחת ומהנה".

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר