תלמידי עירוני ה' מקבלים תעודת הוקרה בתכנית התייעלות אנרגטית (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)
תלמידי עירוני ה' מקבלים תעודת הוקרה בתכנית התייעלות אנרגטית (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)

תעודות הוקרה ל-50 תלמידים – על תרומתם להתייעלות אנרגטית

זאת במסגרת תוכנית מיוחדת המופעלת על ידי העירייה והמשרד לאיכות הסביבה מתחילת שנת הלימודים

פורסם בתאריך: 18.6.18 17:03

אנרגיות חיוביות: 50 תלמידים תושבי העיר, הנמנים עם חברי קבוצת מנהיגות בנושא איכות הסביבה, קיבלו לאחרונה תעודות הוקרה על פעילותם לעידוד התייעלות אנרגטית ולצמצום זיהום אוויר. זאת במסגרת כנס מסכם שיזמה מחלקת איכות ותכנון סביבתי באגף שפ"ע בעירייה, בשיתוף המשרד להגנת הסביבה.


 

  • להורדת האפליקציה של כל העיר באנדרואיד
  • להורדת האפליקציה של כל העיר באייפון

 

התלמידים, משלוש חטיבות ביניים בעיר – עירוני א', עירוני ב' ע"ש יצחק רבין ועירוני ה' ע"ש יצחק נבון, הציגו במהלך הכנס את הפעולות שעשו בבית הספר. בעירוני ה' קבעו התלמידים שלצורך צמצום צריכת החשמל תתקיים אחת לשבוע "שעת כדור הארץ" למשך שעתיים, שבהן לא יופעלו המזגנים והאור בכיתות. לצורך כך גייסו התלמידים את המורים, באמצעות הרצאה שבה הסבירו על החשיבות שבדבר. נוסף על כך, נערכה בבית הספר תחרות כרזות בין התלמידים, לעידוד חיסכון בחשמל.

בעירוני א' נערכה הסברה מקיפה בכיתות ונתלו שלטים יצירתיים המסבירים על חשיבות צמצום צריכת החשמל. תלמידי עירוני ב' הפעילו דוכני הסברה במסגרת 'כנס המשפחות' השנתי של בית הספר, שבו קהילת ההורים והמורים קיבלו הסברים בנושא. כמו כן, הוצגו בכנס פתרונות שונים לצמצום צריכת החשמל.

תוכנית ההתייעלות האנרגטית יצאה לדרך בתחילת שנת הלימודים, כחלק מקול קורא של המשרד להגנת הסביבה. הקבוצות עברו שיעורי מבוא בנושאי תרבות הצריכה ומשאבי טבע, טביעת רגל אקולוגית, זיהום אוויר, אפקט החממה ושינויי אקלים, חשמל – מדידה וחיסכון ועוד.

בסיום שלב המבוא התקיים סיור קצר בבתי הספר עם התלמידים לצורך איתור מוקדי בזבוז החשמל, ותוכננו פעילויות לבית הספר ולקהילה לטובת העלאת המודעות לנושא ולטובת לימוד על השפעת צריכת החשמל בבית הספר ובבתים.

זאת ועוד: במסגרת התוכנית ערכו התלמידים סיור בעיר עם יניב חסון, סגן מנהל מחלקת איכות ותכנון סביבתי, על מנת לבחון את נושא זיהום האוויר. במהלך הסיור ביקרו התלמידים בתחנת ניטור האוויר בכניסה לעיר, ראו את אתרי הבנייה בשכונת נופים וזו בשיטות שמשתמשים בהן על מנת למנוע פיזור של עפר ואבק.

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר