בניית דגם על ידי תלמידי היובל לאיסוף צרכי כלבים (צילום: דוברות עיריית מודיעין)
בניית דגם על ידי תלמידי היובל לאיסוף צרכי כלבים (צילום: דוברות עיריית מודיעין)

סיירת הניקיון של מודיעין: תוכנית להעלאת המודעות בקרב בעלי הכלבים בעיר

במודיעין מקדמים תוכנית חינוכית רחבה להעלאת מודעות לנושא איסוף צרכי הכלבים בעיר

פורסם בתאריך: 28.2.18 18:14

מחלקת איכות הסביבה באגף שפ"ע מקדמת בימים אלה תוכנית חינוכית רחבה להעלאת מודעות לנושא איסוף צרכי הכלב, בקרב תלמידים בבתי הספר. מדובר בתשעה בתי ספר יסודיים שהם גם מאמצי אתרי טבע עירוניים: אבני חן, חוט השני, רעים, היובל, אופק, אריאל, מעוז המכבים, אלונים ועמית. זאת מתוך רצון להגביר ולהדק את האחריות הסביבתית של התלמידים על אתרים אלו, המועדים למפגעים רבים של תושבים המטיילים עם כלביהם. מעבר לכך, עוסקת הפעילות גם בעידוד לקיחת אחריות אישית של התלמידים עצמם בזמן שהם מטיילים עם כלביהם ועידוד בני משפחותיהם לאסוף אחרי הכלבים שלהם.

מודיעין צריכה פוש – להורדת האפליקצייה של "כל העיר – מודיעין"

הפעילות ההסברתית הנעשית על ידי רכזת החינוך הסביבתי  באגף שפ"ע החלה בחודש פברואר. במהלך התכנית לומדים התלמידים על חשיבות הנושא, לקיחת אחריות על כלביהם ודאגה לניקיון צרכיו, תפקידו של הפיקוח העירוני ועוד. בין השאר לומדים התלמידים על הנזקים הבריאותיים והסביבתיים הנגרמים כתוצאה מאי איסוף צרכי הכלב ובהם הימצאותם של חיידקים וטפילים, הנזק שנגרם לדשא ולעשב וחדירה למערכת מי השתייה.

בעקבות הפעילות, ניסו התלמידים ליזום פתרונות יצירתיים לאיסוף, ובבית ספר היובל יצרו דגם הנקרא: Vacumpoo העשוי מקרטון מלבני אליו מחוברים צבתות המשמשות תחליף לידיים ואוספות את צרכי הכלב באופן סטרילי. לטענת התלמידים, הם יצרו דגם זה שהוא קל להפעלה ומפחית את הרתיעה מאיסוף צואת הכלב. בסוף ההדרכה, קיבלו התלמידים בבתי הספר משימה לחשוב על סלוגן  לסיסמה שתוביל את קמפיין האכיפה ותעורר מודעות בקרב התושבים לנושא. הסיסמאות יעברו להצבעה לאתר העירייה בשבועות הקרובים.

 


Notice: הפונקציה wp_get_loading_optimization_attributes נקרא בצורה לא תקינה. An image should not be lazy-loaded and marked as high priority at the same time. למידע נוסף כנסו לניפוי תקלות בוורדפרס. (הודעה זו נוספה בגרסה 6.3.0.) in /home/kolhairmodiin/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031

 

זו השנה הרביעית, בה מקדם אגף שפ"ע בעירייה תכנית עירונית לאכיפה והעלאת מודעות לנושא איסוף צרכי הכלבים בשטחים הציבוריים. האכיפה המוגברת כוללת מארבים ופיקוח מורחב בגנים ובפארקים ברחבי העיר, כאשר הקנס על אי איסוף צרכי הכלב עומד על 475 שקלים.

 

סיירת ניקיון - תמונת המחשה (צילום: דוברות עיריית מודיעין)

סיירת ניקיון – תמונת המחשה (צילום: דוברות עיריית מודיעין)

 

בנוסף לפעילות זו הסתיים לאחרונה קורס הסמכה לנאמני ניקיון חדשים מטעם המשרד להגנת הסביבה, בשיתוף אגף שפ"ע בעירייה. בשבועיים הקרובים יינתנו למשתתפי הקורס תעודות נאמני ניקיון, שיוכלו לתת קנסות בגין השלכת פסולת מרכב וכן לסייע בדיווח למוקד והפיקוח העירוני באשר למפגעים סביבתיים במרחב הציבורי, כולל אי איסוף צואת כלבים.

חברת המועצה, ורד גל בחרי מחזיקת תיק איכות הסביבה: "הפעילות המורחבת להגברת המודעות לטיפול באיסוף צורכי הכלבים עולה מדרגה. עם הפעילויות השונות נמצא כי המודעות עולה בקרב התושבים אך עדיין התופעה קיימת לכן היחידה הסביבתית באגף שפ"ע יצרה תוכנית רחבה יותר כדי לרתום את התלמידים לחשיבה יצירתית לכדי פתרון יישומי. אני מברכת על הפעילות החדשה ועל שיתוף הפעולה של התלמידים. מטרת התוכנית אשר כוללת את מערך ההסברה בבתי הספר יחד עם פעילות הפיקוח העירוני ושילוב התושבים אשר הוסמכו השבוע כ"נאמני ניקיון" מטעם המשרד להגנת הסביבה להקטין את המפגעים כתוצאת מצואת הכלבים בעיר. בהזדמנות זאת אני קוראת לתושבים נוספים אשר מעוניינים להצטרף למערך נאמני הניקיון בעיר לפנות ליחידה הסביבתית לקראת ההסמכה הבאה ולתרום יחד לעיר".

 

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר