גן ילדים (צילום אילוסטרציה: אלי נאמן)
גן ילדים (צילום אילוסטרציה: אלי נאמן)

בית הספר של החגים – רק בחלק ממוסדות החינוך בעיר

בחופשת הפסח הקרובה תפעיל העירייה את תכנית "בית הספר של החגים" עבור כ-4,200 ילדים בגילאי גן עד כיתות ג', שנרשמו לתוכנית ניצנים

פורסם בתאריך: 27.2.18 18:05

עיריית מודיעין מכבים רעות עדכנה את משרד החינוך כי בחופשת הפסח הקרובה תפעיל את תוכנית "בית הספר של החגים", עבור כ-4,200 ילדים בגילאי גן עד כיתות ג', שנרשמו מלכתחילה לתכנית ניצנים בבתי הספר ולצהרוני הגנים.

יחד עם זאת, רק חלק מהילדים במודיעין יהנו מהמסגרות בחופש – מדובר בכ-60 אחוז מילדי הגנים, כ-55 אחוז מתלמידי כיתות א', כ-40 אחוז מתלמידי כיתות ב' וכ-15 אחוז מתלמידי כיתות ג'.

בעירייה מציינים כי "עם הכרזת התכנית להפעלת 'מסגרות חינוכיות בחופשות' החלה העירייה בפעולות לגיוס צוותים חינוכיים נוספים על לבחון אפשרות להרחבת התכנית לנרשמים נוספים, שאינם נכללים בצהרונים במהלך השנה. הפנייה לגיוס כוח האדם נעשתה בשיתוף עם מחוז ירושלים, המפקחות של משרד החינוך על גני הילדים ובתי הספר, מנהלות בתי הספר, גננות וסייעות, זאת במקביל לפניית משרד החינוך לפרחי הוראה בכל הארץ".

בעירייה מדגישים כי "מתוך החשיבות הרבה שרואה העירייה בגיוס כוח אדם מנוסה ומקצועי הוצע לאנשי החינוך שכר שעתי הגבוה, משמעותית מהשכר המוצע בתוכנית".

למרות זאת, מהנתונים שהגיעו לעירייה רק אנשי חינוך בודדים נענו לפניית העירייה כאשר על פי הערכת העירייה, כדי לאפשר הרחבת הרישום נדרשים יותר מ-200 אנשי צוות, נוסף על הצוות הקיים המונה כ-300 אנשי חינוך.

 

בהודעה שנמסרה למשרד החינוך עדכנה העירייה כי אין באפשרותה להרחיב את המענה לכאלו שלא משתתפים בצהרונים במהלך כל השנה, וזאת בשל העובדה שפניית העירייה למורות ולגננות שיצטרפו למשימה הלאומית לא צלחו.

בהודעה זו ציינה העירייה כי על פי נתוניה בפסח השנה יקבלו מענה בתכנית "מסגרות חינוכיות בחופשות" כ-60 אחוז מילדי הגנים, וכך גם כ-55 אחוז מתלמידי כיתות א', כ-40 אחוז מתלמידי כיתות ב' וכ-15 אחוז מתלמידי כיתות ג'.

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר