בחינת בגרות (צילום אילוסטרציה: אילן אסייג)
בחינת בגרות (צילום אילוסטרציה: אילן אסייג)

הזכאות לבגרות במודיעין: 92.2 אחוז

לפי נתוני משרד החינוך בתשע השנים האחרונות חלה עלייה של יותר מ-20 אחוזים בשיעור הזכאים לבגרות בעיר; במקצוע המתמטיקה בחמש יחידות מרבית בתי הספר בעיר עומדים על ממוצע מרשים הגבוה מציון 90

פורסם בתאריך: 15.1.18 09:01

משרד החינוך פרסם בשבוע שעבר את ציוני הבגרויות בכלל המקצועות בכל בית ספר ברחבי הארץ. פרסום זה נעשה לאחר עתירת 'התנועה לחופש המידע' אל בית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים. אנשי התנועה טוענים כי חשיפת הנתונים תביא את בתי הספר לשאוף למצוינות ולשיפור מתמיד.

הנתונים שפורסמו בעקבות העתירה מציגים תמונה מרשימה בנוגע להישגי התלמידים במודיעין-מכבים-רעות: ציוני הבגרות ב-2016 היו גבוהים מ-80. כך למשל, במקצוע המתמטיקה בחמש יחידות מרבית בתי הספר עומדים על ממוצע מרשים הגבוה מ-90. ישיבת בני עקיבא היא אחד מחמשת המוסדות הטובים בארץ מבחינה זו, עם ממוצע של 93.7, ותיכון מו"ר מציג ממוצע של 90.27. חשוב לציין שגם שיעור הלומדים מתמטיקה ברמה של ארבע וחמש יחידות לימוד הינו גבוה יחסית, ועומד על 43.6 אחוזים – בעוד הממוצע הארצי הוא 28.9 אחוזים.

בחמש יחידות באנגלית מציג תיכון מו"ר ממוצע של 89.41, עירוני ב – 89.5 ועירוני א – 86.94. גם שיעור הלומדים אנגלית ברמות ארבע וחמש יח"ל בעיר נחשב גבוה, ועומד על 84.7 אחוזים, בעוד הממוצע הארצי הוא 54.6 אחוזים.

בבגרות במדעי המחשב ברמה של חמש יחידות כל בתי הספר בעיר עמדו על ממוצע גבוה מ-90; בפיזיקה חמש יחידות הממוצע בעירוני ב הוא 91.79, בתיכון מו"ר 88.3 ובעירוני א – 86.68. גם במקצועות ההומניים בבתי הספר, כמו תנ"ך וספרות, עומדים הממוצעים ברוב המוסדות על 80 ויותר, וכך גם במגמות ייחודיות – מחשבת ישראל, ערבית, תיאטרון, מחול, חינוך גופני, תכנות, מערכות אלקטרוניקה ובקרת מכונות.

הממוצע הגבוה ביותר שהציג בית ספר כלשהו בעיר במקצוע מסוים הוא 96.67 – הציון הממוצע של תלמידי תיכון מו"ר בבחינה בבקרת מכונות, ברמה של חמש יחידות לימוד.

 

יש לציין כי מודיעין-מכבים-רעות נחשבת באופן מסורתי לעיר עם אחוז זכאות גבוה, מהגבוהים ביותר בארץ: בשנת הלימודים תשע"ו עמד אחוז הזכאים על 92.2, ובתשע השנים האחרונות חלה עלייה של יותר מ-20 אחוזים בשיעור הזכאים לבגרות בעיר. 19.4 אחוזים מהתלמידים הזכאים לבגרות בעיר הם בעלי תעודת בגרות מצטיינת.

חיים ביבס, ראש העיר: "ההתבוננות הממוקדת בממוצע הציונים בכל בית ספר מלמדת יותר מכל על השקעת משאבים עצומה שמניבה ממוצע ציונים גבוה ומרשים, אך כאן חשוב להדגיש ולומר כי לא רק בכך מסתכם מקור גאוותנו בחינוך העירוני. טיפוח הערכים, המעורבות החברתית, הסובלנות, הכבוד ההדדי, שיתוף הפעולה והמנהיגות  – בכל אלו מובילה העיר, ונתונים אלו חשובים לא פחות. זהו המפתח לבניית דור צעיר איכותי, מצוין ומוביל שיהווה העתיד של עירנו".

מויש לוי, מחזיק תיק החינוך: "הרשימה המפורטת של ציוני הבגרות מהווה בעיקר כלי עבודה עבורנו, על מנת להמשיך לטפח את נקודות החוזק ולתקן את הנקודות החלשות. עבודה יום-יומית זו של צוותי החינוך עם מנהל החינוך ועם משרד החינוך הביאה ליצירת מערכת חינוך מהטובות בארץ. נמשיך לפתח את המצוינות הפדגוגית לצד חינוך לערכים, לתרומה ולהתנדבות, על מנת שהבוגרים שלנו יהיו אנשים ואזרחים טובים".

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר