מפגש הגמלאים במודיעין עם תלמידי עירוני ג'
מפגש הגמלאים במודיעין עם תלמידי עירוני ג'

מחמם את הלב: סדרת מפגשים בין גמלאי העיר לתלמידים

מפגשים של פעם בשבוע למשך שלושה חודשים ובסיום הצגה משותפת בהיכל התרבות בעיר

פורסם בתאריך: 21.12.17 11:38

תיכון עירוני ג' (רחוב מרדכי גור) השיק החודש פרויקט קהילתי-חינוכי מיוחד, שבו תלמידי מגמת התיאטרון מגיעים למפגשים בין דוריים משותפים, יחד עם גמלאי העיר במפג"ש (מרכז פעילות הגיל השלישי). עד כה נערכו שני מפגשים. מטרת התכנית הינה לקיים מפגש של פעם בשבוע למשך שלושה חודשים.

כל קבוצה מביאה מעולם הידע והניסיון שלה לכל מפגש: התלמידים מלמדים את הגמלאים עבודת משחק על דמות, פסיכודרמה, עבודה עם חפצים, אימפרוביזציה (אלתור), עבודה עם רגש, מעגלי שיח ועוד טכניקות עיוניות ומעשיות מהעולם המופלא של התיאטרון.

מפגש הגמלאים במודיעין עם תלמידי עירוני ג'

מפגש הגמלאים במודיעין עם תלמידי עירוני ג'

המפגש האחרון שנערך לרגל חג החנוכה, עסק בחוויות וסיפורים שיש בהם קושי אך לבסוף נקודת אור וסיום חיובי. הגמלאים סיפרו סיפורים מרתקים לתלמידים כך למשל, סיפורה של אישה שתיארה את הקושי הרב שהיה בתקופת הצנע ובמעברות. התלמידים למדו רבות מסיפוריהם, שהיוו עדות חיה למה שהם לומדים בתאוריה, וחוו זאת יחד עם הגמלאים כשבסוף המפגש עיבדו זאת גם לכדי סצנה על הבמה.

על פי מידע  שהתקבל מהעירייה, מעבר למפגשי הלימוד והשיח, התלמידים והגמלאים צפויים ללכת יחד להצגה בהיכל התרבות מודיעין ובמפגש האחרון יגיעו הגמלאים לבית הספר על מנת לצפות בבגרות המעשית של תלמידי המגמה.

בסדרת מפגשי החשיפה לעולם התיאטרון, ישנו משקל רב להשפעה הניכרת בפן החברתי והקהילתי. עוד נמסר מהעירייה כי, הגמלאים מעידים שהם חווים התרגשות רבה, התעוררות יצירתית ושיח אינטלקטואלי הדדי ונרקמים יחסים חברתיים מחממי לב, שיוצרים חוויה אנושית מרגשת. התלמידים, אשר חווים נתינה ומעורבות חברתית, עושים זאת בהתנדבות, במסגרת השעה הפנויה שיש להם בבית הספר. המפגשים הינם ביוזמת רכזת המגמה דבי אוליאל והמורה חגית קרש, בשיתוף עם מועדון מפג"ש.

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר