כיתת הוותיקים במודיעין
כיתת הוותיקים במודיעין

נפתחה כיתת ותיקים בתיכון עירוני ה' במודיעין

28 תושבים ותיקים חזרו לספסל הלימודים. ממוצע הגילאים בכיתה: 72

פורסם בתאריך: 4.12.17 12:33

אף פעם לא מאוחר לחזור לבית הספר: כ-50 שנה לאחר שישבו בפעם האחרונה על ספסל הלימודים, הגיעו בשבוע שעבר 28 תושבים ותושבות ותיקים מהעיר לתיכון עירוני ה, שם החלו ללמוד כ'תלמידים מן המניין'. מדובר בתושבים שממוצע הגילים שלהם עומד על 72, אך הם החליטו לשוב וללמוד בבית הספר כחלק מפרויקט 'כיתת ותיקים' ביוזמת המשרד לשוויון חברתי, בשיתוף מנהל החינוך ורכזת אזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים בעירייה.

מטרת הפרויקט היא להעשיר את עולם הפנאי והידע של התושבים הוותיקים, כמו גם לחבר אותם לקהילת התלמידים ולבית הספר, על מנת שיוכלו לתרום מהידע שצברו לאורך השנים. כיתת הוותיקים תלמַד לאורך השנה פעמיים בשבוע, בשעות הבוקר. המקצועות שיילָמדו נבחרו בקפידה, על מנת לספק ל'תלמידים' תוכן עשיר, מסקרן וייחודי. כך למשל יועברו בכיתה לימודי סינית, מחשבת ישראל, קרימינולוגיה ועוד. שיעורים אלו יועברו על ידי מורי בית הספר.

נוסף על כל אלו, צפויים התושבים הוותיקים להשתתף בטקסי בית הספר ובשיעורי חונכות, ולהעניק הרצאות שבהן ישתפו את התלמידים בידע שצברו במרוצת השנים.

הפרויקט נחנך בשבוע שעבר במעמד ראש העיר, חיים ביבס, סגן ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק אזרחים ותיקים בעירייה, שלמה פסי, וסגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי. ביבס בירך את הנוכחים ואמר: "אנו נמשיך לפעול במלוא המרץ והמשאבים למען חיזוק ותמיכה בתושבים הוותיקים הנפלאים שלנו, שעבורם גם הקמנו לפני כחצי שנה את מרכז הגמלאים בעיר".
כיתת הוותיקים במודיעין

כיתת הוותיקים במודיעין

 

שלמה פסי אמר: "הביקוש הרב לפרויקט בקרב התושבים הוותיקים, שעולה בהרבה על מספר המקומות בפיילוט הנוכחי, מראה שהיוזמה הזאת טובה, ואני מקווה שנצליח להרחיב אותה ולאפשר קליטת אזרחים ותיקים נוספים. פעילות זו מתווספת לפעילויות חדשות אחרות שמגיעות מתוך ההכרה של קברניטי העיר בצורך למתן שירותים חברתיים לאוכלוסיית הגמלאים בעיר, שנמצאת בגידול מתמיד".

תגיות:

תגובות

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר