כיתה (צילום אילוסטרציה)
(צילום אילוסטרציה)

לקראת ה-1 בספטמבר: החלה ההיערכות לשנת הלימודים תש"פ

ל"כל העיר מודיעין" נודע כי בין האתגרים של מערכת החינוך במודיעין - קליטת התלמידים מהשכונה החדשה נופים, וצמצום מספר התלמידים בכיתות בשכונות הוותיקות

פורסם בתאריך: 14.7.19 05:48

כחודש וחצי לתחילת הלימודים תש"פ ובמינהל החינוך בעיריית מודיעין כבר נערכים לקראת פתיחתה של שנת הלימודים תש"פ. ל"כל העיר מודיעין" נודע כי בין האתגרים העומדים בפני מינהל החינוך העירוני – קליטת התלמידים מהשכונה החדשה – נופים וצמצום מספר התלמידים בכיתות בשכונות הוותיקות.

ראש מינהל החינוך בתיה שוכן-אורבוך ציינה בישיבת המועצה האחרונה במודיעין כי העבודות לבניית מוסדות החינוך בשכונת נופים נמשכות במרץ לצד עבודות הקמת בנייני המגורים. 16 כיתות גן נמצאות כעת בשלבים שונים של הבינוי, בית הספר היסודי ממלכתי נמצא בשלב סיום בנייה, העבודות להקמת בית הספר היסודי ממ"ד צפויות להסתיים בספטמבר 2020 ובית הספר העל יסודי של השכונה נמצא בתהליכי אישור בנייה.

אתגרים חשובים נוספים שעימם תתמודד המערכת בשנים הקרובות הם הקיטון המשמעותי במספר התלמידים בשכונות הוותיקות. לדבריה של שוכן-אורבוך, אתגר נוסף הוא העשרת הלמידה כך שתהיה חדשנית עם פדגוגיה מוטת עתיד ובהקשר זה, ימשיכו להקים מרחבי לימוד נוספים במסגרת תכנית M21 וגם ימשיכו לשלב הבא בתכנית "סקרנים בעיר" שהותנעה זה מכבר יחד עם התושבים, אשר מטרתה לייצר בנכסים עירוניים ובמרחבים ציבוריים, מקומות לימוד והשראה עבור ילדים בגילאי הגן.


מרחב לימוד אנגלית בבית הספר נתיב זבולון (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)

מרחב לימוד אנגלית בבית הספר נתיב זבולון (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)


לפי נתוני מינהל החינוך העירוני – נכון לחודש יולי 2019, ילמדו בשנה הבאה במודיעין 27,431 תלמידים וילדי גנים. מתוכם 11,474 תלמידים ביסודי ו-11,992 תלמידים בעל יסודי. מוסדות החינוך מונים 21 בתי ספר יסודיים ממלכתיים, 2 בתי ספר לחינוך מיוחד, 6 בתי ספר ממלכתיים דתיים. בחינוך העל יסודי, 9 תיכונים ממלכתיים ו-4 תיכונים ממלכתיים דתיים. בנוסף מרכז העשרה למחוננים "מעלות" ומרכז "שבילים" לקידום נוער. כ-4,000 ילדים ילמדו בכ-160 גני ילדים.

יש לציין כי שוכן-אורבוך מנתה בישיבת המועצה האחרונה שורת הישגים מרשימים אליהם הגיעה מערכת החינוך במודיעין, בין השאר, קידום החינוך המדעי-טכנולוגי בתכניות ייחודיות כמו קידום תלמידות בתכניות "מהנדסות העתיד" ו"סייבר גירלז" בהן בולטת הנוכחות המרשימה של מספר התלמידות, בנות העיר, המשתתפות לעומת ערים אחרות; כמו כן, פיתוח מנהיגות טכנולוגית עם שישה צוותים מהעיר (יותר מכל עיר אחרת) שאחד מהם גם זכה במקום הראשון עם פיתוח מוצר חדשני ויצירתי למען אנשים על הרצף האוטיסטי; גם בתחרות הרובוטיקה הארצית FRC זכתה העיר להישגים ובראשם נבחרת הרובוטיקה של תיכון אמי"ת בנים שבימים אלה מייצגת את העיר ואת ישראל בתחרות הרובוטיקה FLL שבאוסטרליה; תכניות ייחודיות נוספות, שזוכות להצלחה רבה הן תכניות כמו "כיתות רוקדות", שמטרתה לחנך לסובלנות וכבוד הדדי בין הילדים על ידי שימוש בריקודים סלוניים. בתכנית זו השתתפו בשנה החולפת חמישה בתי ספר יסודיים ונערך שילוב בין ילדי חינוך רגיל וחינוך מיוחד. תכנית בצו-תא שהתחילה כפיילוט השנה, הוכיחה עצמה כמוצלחת עבור תלמידי י"א המקבלים צו ראשון. התכנית מלווה את התלמידים בתהליך ועוזרת בענייני הבירוקרטיה שלעיתים מהווים חסם עבור בני הנוער. נראה שלא במקרה נבחרה העיר לבצע את הפיילוט, שכן גם בשנה זו, כיכבה בצמרת הגיוס לצה"ל בקרב בנים ובנות.


מרחבי למידה חדשניים במודיעין (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)

מרחבי למידה חדשניים במודיעין (צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות)


ראש העיר חיים ביבס: "שוב אנו מסכמים שנת פעילות חינוכית מרשימה, הודות להשקעת משאבים עצומה במוסדות החינוך שלנו. חינוך ערכי לצד הישגיות ותכניות ייחודיות אותן אנו מובילים, זה השילוב המנצח שממצב את מודיעין מכבים רעות כעיר מובילה ומודל עבור אחרות. גם בשנת הלימודים הקרובה, תהיה ניכרת ההשקעה הרבה הודות למנהל החינוך המקצועי והאיכותי בעירייה וצוותי החינוך הנפלאים. זאת כשברקע אנו נתמודד עם אתגר הקיטון הדמוגרפי כפי שמתרחש בערים רבות בארץ. לנגד עינינו ניצבת טובת התלמידים והמשכיותו של חינוך איכותי ומצוין עבורם ואין לי ספק, שאנו נמצא את המודל המאוזן והנכון ביותר".


רוצים להישאר מעודכנים אחר כל הידיעות החשובות במודיעין? 

הורידו את אפליקציית "כל העיר מודיעין" באנדרואיד

הורידו את אפליקציית "כל העיר מודיעין" באייפון


סגן ראש העיר מויש לוי, מחזיק תיק החינוך: "שמירה על מערכת חינוך איכותית וטובה מחייבת השקעה רבה ושאיפה בלתי פוסקת להתקדמות ולשיפור, כאשר לא ניתן לנוח על זרי הדפנה. מדובר באתגר עצום, במיוחד על רקע השינויים הדמוגרפיים שהעיר עוברת, של התבגרות מהירה של השכונות הוותיקות לצד הקמה ופתיחה של מסגרות חינוך חדשות בשכונות המתאכלסות. ברכות למנהל החינוך, לצוותי ההוראה, להורים ולתלמידים על סיומה של עוד שנת חינוך מוצלחת. בזכות החומר האנושי המצוין הזה אני בטוח שגם בשנה הבאה נמשיך להתקדם ולהתפתח".

תגובות

אין תגובות

תגיות:

🔔

עדכונים חמים מ"כל העיר"

מעוניינים לקבל עדכונים על הידיעות החמות ביותר בעיר?
עליכם ללחוץ על הכפתור אפשר או Allow וסיימתם.
נגישות
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר
הורידו את האפליקציה
לחוויה מהירה וטובה יותר